Turniej Tenisowy o puchar Burmistrza Miasta Oława 23.06.2018

...
SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU TENISOWEGO O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA OŁAWA Z OKAZJI DNI KOGUTA

      W dniach 23 – 24 czerwca na kortach KTF-u w Oławie odbył się singlowy turniej tenisowy o Puchar Burmistrza Miasta Oława. W zmaganiach wzięło udział 33 zawodników z Oławy, Jelcza-Laskowic, Marcinkowic, Brzegu Dolnego, Namysłowa i Wrocławia.
Turniej podzielony był na dwie kategorie wiekowe: +50 i OPEN. Do kategorii +50 zapisało się 6 tenisistów, którzy rozlosowani zostali do dwóch grup, w których walczyli systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup spotkali się w finale, w którym Dariusz Czernik z Oławy pokonał Tadeusza Bicza z Jelcza-Laskowic. W kategorii OPEN zawodnicy zostali rozstawieni i rozlosowani do drabinki na 32 osoby, w której walczyli systemem pucharowym. Sobotnie zmagania zakończyły się rozegraniem rundy półfinałowej, w której faworyci z Oławy nie zawiedli. Maciej Stelmaszek wygrał z Marcinem Zarzeckim z Namysłowa  6:3, 4:6, 10:6. Andrzej Biela pokonał Jarosława Pająka z Jelcza-Laskowic 7:6, 5:7, 10:3. Mecz finałowy odbył się w niedzielne przedpołudnie. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku trwającym trzy i pół godziny zwycięzca z ubiegłego roku Maciej Stelmaszek musiał tym razem uznać wyższość klubowego kolegi Andrzeja Bieli, który wygrał 7:5, 3:6, 7:6.
    Mimo niesprzyjających warunków pogodowych turniej udało się rozegrać z małymi przerwami spowodowanymi mocniejszymi opadami deszczu. Świetna atmosfera, dobra organizacja, duża frekwencja i wiele ciekawych i emocjonujących pojedynków na każdym poziomie zaawansowania sprawiły, że turniej można zaliczyć do bardzo udanych. Fundatorem pucharu dla zwycięzcy i nagród rzeczowych dla uczestników turnieju był Urząd Miejski w Oławie, za co bardzo serdecznie dziękuję. Już dzisiaj zapraszam wszystkich sympatyków tenisa na kolejną edycję turnieju w przyszłym roku podczas Dni Koguta.
                                                                                                                         
                                                                                                                                                                                        Z pozdrowieniami,  Maciej Stelmaszek.
 

Wróć do listy newsów