PODSUMOWANIE ROKU 2017

...

Ubiegły sezon tenisowy należy zaliczyć do bardzo udanych. Bogata oferta Klubu Tenisowego Format sprawiła, że na kortach naprawdę dużo się działo.
TURNIEJE
Kilkanaście turniejów singlowych i deblowych odbywało się od początku czerwca do połowy października. Dobra organizacja, świetna atmosfera i ciekawe nagrody sprawiły, że turnieje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oprócz tenisistów z najbliższej okolicy gościliśmy wielu zawodników z miejscowości znacznie oddalonych od Oławy.
LIGA TENISOWA FORMAT
Z roku na rok Liga Tenisowa przyciąga coraz większą ilość uczestników. W poprzednim sezonie zapisało się 55 tenisistów. Rywalizacja odbywała się według sprawdzonej formuły z lat ubiegłych. Zawodnicy zapisywani byli do poszczególnych grup według rankingu z poprzedniego sezonu. Osoby grające na wyższym poziomie, które rozpoczynały swoją przygodę z ligą zapisane zostały do mocniejszych grup dzięki dzikiej karcie. Dwóch debiutantów rozpoczynających rozgrywki w czwartej grupie, zakończyło rywalizację w grupie pierwszej, podnosząc poziom całej ligi. W finałach ligi Maciej Stelmaszek pewnie pokonał Jarosława Pająka wynikiem 6:2, 6:0.
LIGA DEBLOWA FORMAT
W ubiegłym roku po raz pierwszy rozpoczęliśmy zmagania deblowe.  Do ligi zapisało się osiem par, które podzielone zostały na dwie grupy. W każdej grupie mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Na koniec pary rywalizowały w rundzie play off. W finale para: W. Kossowski, D. Rudnicki wygrała wynikiem 6:2, 7:5 z parą: W. Godlewski, M. Stelmaszek.
SZKÓŁKA TENISOWA
Oprócz tenisa dla dorosłych na kortach odbywały się zajęcia dla dzieci. Szkółka prowadzona była przez trener Ewelinę, która cały czas zgłębia swoją wiedzę na kursach trenerskich. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku 5-14 lat, które podzielone były na grupy według wieku i zaawansowania technicznegu. W okresie zimowym zajęcia tenisowe odbywały się w sali gimnastycznej. Czekamy na korty pod balonem.
KORTY NA GODZINĘ
Mile widziane były osoby, które okazyjnie korzystały z kortów wynajmując je na godziny. Były to zarówno panie, jak i panowie.
Liczymy na to, że w tym sezonie powiększy się grono sympatyków tenisa w Oławie.

Wróć do listy newsów