Co dalej z budową hali sportowej?

...


Można odnieść wrażenie, że budowa stanęła, ponieważ nie widać, aby cokolwiek się działo przez ostatnie pół roku. W rzeczywistości prace się dzieją i to dość w dużym tempie, ale nie są to sprawy proste. Wymagają przychylności władz miasta i wielu różnych instytucji. Docelowy plan inwestycji zakłada 5 etapów, chociaż jeśli uda nam się wykonać tylko dwa to i tak będziemy bardzo zadowoleni.
Aktualnie mamy wszelkie zgody na wykonanie pierwszego etapu prac czyli 6 kortów tenisowych wraz z halą sportową według poprzedniego projektu. Uzyskujemy zgody na etap 2 tj. rozbudowa hali sportowej, dokupienie terenów okalających, budowa kortu nr 7, dobudowanie dwóch dodatkowych parkingów oraz budowa  hali namiotowej przykrywającej korty nr. 6 i 7. Postępy prac widnieją na 50 procent stanu zaawansowania projektów i zdobywania koniecznych uzgodnień. Burmistrz wraz  z władzami miasta jest generalnie przychylny, ale wychodzi z założenia, że wszystko musimy załatwiać samodzielnie. Szkoda, bo gdyby bardziej pomogli wszystko załatwilibyśmy znacznie szybciej.

 Do września powinniśmy uzyskać nowe pozwolenie na budowę  i mamy nadzieję, ze przed zimą uda się wybudować kort nr 7 wraz z zakupieniem i uruchomieniem hali namiotowej na zimę. Trzeci etap inwestycji to transformacja szkoły nr 1 na szkołę sportową o profilu tenisowym. Czwarty etap to budowa areny widowiskowo sportowej o pojemności ok. 4 tysięcy osób w miejscu dawnego amfiteatru, na którym znajdowałby się kort centralny,  do rozgrywek międzynarodowych. Etap V tj. zagospodarowanie całego terenu miasteczka ruchu w raz z przyległymi parkami, nabrzeżami wodnymi, zgodnie z przedstawiona radzie miasta i Burmistrzowi koncepcją opracowaną przez Format Deweloper. 

Uprzedzając pytanie, dlaczego nie zaczęliśmy od razu od wariantu drugiego lub trzeciego, odpowiadam: Format Deweloper prowadzi lobbing w zakresie 5 stopniowej skali inwestycji już od trzech lat spotykając się z burmistrzem, władzami miasta i forsuje realizacje projektu stopniowo, uzyskując zgody w każdym z tematów. Aktualnie, uzyskaliśmy od miasta wszelkie zgody do realizacji etapu 1 i 2. Na pozostałe etapy z różnych powodów zgody brak. Uważamy, że jest to kwestią czasu. Od początku ambicją spółki Format Deweloper było a by był to jeden z największych i najlepiej zorganizowanych klubów w Polsce. Nie możemy aktualnie budować stropu nad postawionymi ścianami, ponieważ zostanie on przeprojektowany i dostosowany do drugiego etapu inwestycji.  Wszystkich, którzy mogliby z racji wykonywanej pracy, posiadanych umiejętności, bądź znajomości pomóc w sprawie, proszę o zgłaszanie się do Krzysztofa Maćków w celu zapoznania się z materiałami projektowymi.
 

Wróć do listy newsów